fbpx
 • TCM w Polsce
 • O naszym blogu

  Kim jesteśmy?

  W TCMsklep.pl nie tylko zajmujemy się dostarczaniem Państwu najlepszych produktów służących praktykowaniu Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, ale też sami jesteśmy jej praktykami i pasjonatami! Nasz pomysł aby otworzyć TCMsklep.pl wziął się stąd, że gdy sami zaczynaliśmy naukę i praktykę Tradycyjnej Medycyny Chińskiej trudno było nam znaleźć sklep, którego oferta skierowana byłaby właśnie do nas – osób chcących zgłębić starożytną chińską wiedzę i zastosować ją we współczesnej terapii.

  Nasze zainteresowanie Tradycyjną Medycyną Chińską rozpoczęło się w trakcie naszego pobytu w Chinach, gdzie mieliśmy okazję na własne oczy przekonać się o popularności tej dziedziny medycyny i doświadczyć jej efektów. Kontakty z chińskimi producentami i sprzedawcami, które wówczas nawiązaliśmy umożliwiły nam realizację naszego pomysłu, który zrodził się po powrocie do Polski. Pomysłem tym było stworzenie profesjonalnego sklepu dla wszystkich, którzy tak jak my, chcą praktykować Tradycyjną Medycynę Chińską. Sklepu, w którym znaleźć można akcesoria i przybory wyłącznie od sprawdzonych producentów. Jakość produktów dostępnych w naszej ofercie potwierdzaliśmy zarówno naszymi doświadczeniami, jak również czerpiąc z doświadczenia i uwag zaawansowanych znawców medycyny chińskiej. W ten sposób udało nam się stworzyć TCMsklep.pl, który zaopatruje Państwa w narzędzia niezbędne w Państwa praktyce.
   
  Dlaczego stworzyliśmy ten blog?
  TCMsklep.pl prowadzi swoją działalność już dwa lata. Był to dla nas niezwykle wartościowy okres. Przez ten czas mogliśmy nie tylko zaopatrywać Państwa w nasze produkty (których gama jest coraz bogatsza, dzięki Państwa wskazówkom, życzeniom i uwagom), ale także mogliśmy służyć Państwu radą i pomocą.
  Aby rozwijać się dalej i móc odpowiadać na Państwa pytania, w sposób dostępny dla większego grona odbiorców, postanowiliśmy założyć blog.
  Chcemy na nim dzielić się swoją wiedzą, a także Państwa doświadczeniami, o których nam Państwo opowiadacie. Dzięki temu razem będziemy mogli przyczynić się do rozwoju wiedzy o Tradycyjnej Medycynie Chińskiej w Polsce, promować ją i pomagać wszystkim tym, którzy dopiero rozpoczynają zgłębianie jej arkanów.
   
  O czym będzie nasz blog?
  Na naszym blogu znajdą Państwo zarówno informacje ogólne i wiedzę teoretyczną, jak i praktyczne wskazówki co do tego jak stosować akcesoria do Tradycyjnej Medycyny Chińskiej.
  Nasz blog ma na celu przybliżenie różnych rodzajów terapii stosowanych w Tradycyjnej Medycynie Chińskiej – poczynając od akupunktury, przez termopunkturę, magnetoterapię, masaż bańkami chińskimi, masaż typu Gua Sha, aż do naświetlania lampami mineralnymi TDP. Chcielibyśmy aby na naszym blogu znaleźli Państwo również odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące wykorzystywania naszych produktów w Tradycyjnej Medycynie Chińskiej, z którymi spotykamy się prowadząc TCMsklep.pl. Chcielibyśmy również, aby ten blog przybliżał podstawowe techniki wykorzystywane w medycynie chińskiej osobom, które dopiero stawiają swoje pierwsze kroki w tym temacie.
   
  Jak zawsze jesteśmy otwarci na Państwa uwagi, rady i pytania. Ten blog prowadzimy z myślą o Państwu – dlatego też chcielibyśmy, aby to Państwo decydowali o tym jakie artykuły będą się na nim pojawiały i na jakie pytania będziemy się starali znaleźć odpowiedź. Jak zawsze możecie Państwo do nas dzwonić (numer telefonu: 695 849 178), pisać (adres e-mail: kontakt@tcmsklep.pl), a także możecie nas Państwo znaleźć na Facebook’u (link: //www.facebook.com/tcmsklep/) oraz na profilu Google+ (link: //plus.google.com/+TCMskleppl).
  Z życzeniami zdrowia,

  Zespół TCMblog.pl

   

   

  Autorzy

  Kamil Strauss Pasjonat, praktyk kultury i medycyny chińskiej. Zakochany w sposobie życia i postrzegania świata Chińczyków. Od lat próbuje pogłębiać wiedzę na temat świadomości i zdrowia w holistycznym podejściu do życia. W trakcie podróży przez życie wykształcony na marketingowca i przedsiębiorcę.

  Najciekawszy newsletter o Medycynie Chińskiej!

  • Dołącz do grona naszych czytelników.
  • Śledź nasze artykuły, filmy i polecane akcesoria TCM.

  Możesz znać nas z