• TCM w Polsce
 • Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

  RZS

  Mam ostre zapalenie seropozytywne lewego nadgarstka i prawego śródręcza. Myślałem o akupunkturze . Może ma ktoś skuteczną receptę - zestaw/układ punktów znaleziony w literaturze , a może już sprawdzony. Pozdrawiam

  Witamy na Forum!

  Spotkałem się z informacją, że w reumatycznych stanach zapalnych stawów rąk może być skuteczna moksoterapia. W przypadku RZS powinno się nagrzewać punkt TH5 (SJ5), który znajduje się pomiędzy kością łokciową, a promieniową, na wysokości 2 cun (czyli dwóch szerokości kciuka) od grzbietu przegubu nadgarstka, na linii, którą można wyznaczyć od środka nadgarstka i poprowadzić w górę przedramienia.

  Lepszy efekt można podobno uzyskać, kiedy jednocześnie nagrzewa się punkt Pc7, który znajduje się po przeciwnej, czyli wewnętrznej, stronie nadgarstka w stosunku do poprzedniego punktu.

  Powyższe punkty należy nagrzewać przez około 7 minut każdy, wykorzystując technikę "kłującą". Zabiegi powinno się wykonywać codziennie przez tydzień.

  Jeśli ktoś zna inne terapie medycyny chińskiej, które mogłyby pomóc w przypadku RZS zachęcam do podzielenia się nimi z nami 🙂

  FreshMail.pl