fbpx
 • TCM w Polsce
 • Nawigacja po forum
  Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

  Sposoby na smog

  Przepraszam, że może temat nie w pełni pasuje na to forum, ale w jakimś sensie myślę, że jest powiązany, a już na pewno pasuje do działu "Zdrowy tryb życia". Mam nadzieję, że nie łamię nim regulaminu tego forum ?

  Ale do rzeczy. Powietrze to zdaje się jedna z energii Qi (poprawcie mnie jeśli się mylę), a więc to czym oddychamy jest dla nas niezwykle ważne. Słyszałem kiedyś, że warto mieć w pokoju paprotkę, albo inną poradę, żeby np kupić maskę, ale nie za bardzo uśmiecha mi się w takiej chodzić. Czy macie inne sposoby na radzenie sobie ze smogiem?

  Na pewno kiedy pojawia się smog, wówczas powinno się ograniczyć aktywność fizyczną na "świeżym" powietrzu. Wzmożona aktywność powoduje większe zapotrzebowanie komórek na tlen, przez co pobieramy więcej powietrza i wprowadzamy więcej szkodliwych substancji i pyłów do naszego organizmu. Dlatego też lepiej jest wtedy zrezygnować z joggingu, jazdy na rowerze, a nawet spacerów.

  Obecność roślin w mieszkaniu może pomóc, podobnie jak odświeżacze powietrza.

  Najlepszy sposób na smog to nie wychodzić z domu, albo mieszkać na łonie natury, z dala od cywilizacji 😉

  Smog z całą pewnością wpływa na jakość energii kong qi (空气)pochodzącej z wdychanego powietrza. Zdrowo się odżywiamy, ćwiczymy, a ciągle czujemy się źle - według mnie to zmora naszych czasów.

  Oczyszczacze powietrza to niestety mus. Mieszkając nawet z dala od centrum miast, tak jak Justyna określiła "na łonie natury", jesteśmy narażeni na zanieczyszczenia pochodzące z domowych palenisk. Z przerażeniem oglądam to co osadza się na filtrach powietrza, a co przecież dostaje się do naszych płuc.

  Rośliny zielone rzeczywiście wspomagają jakość powietrza, paprotki są cudowne, szczególnie do pomieszczeń w których znajduje się duża ilość urządzeń elektronicznych.

  Dobrze byłoby również zafundować sobie raz na jakiś czas wyjazd w wysokie góry, do których zanieczyszczenia nie dochodzą, a na codzień po ulicy chodzić w masce z dobrym filtrem.

  Czyli niestety wynika z tego, że nie ma żadnego "magicznego" sposobu 🙁 Szkoda, nie wiem na co liczyłem, ale wydaje mi się straszne, że jesteśmy aż tak bezsilni...

  Kraków na przykład pogodził się już ze smogiem i zamiast zwalczać przyczynę próbuje "ratować nas" darmowymi maseczkami dla wybranych 🙂

  //krakow.naszemiasto.pl/artykul/krakow-rozdaje-maseczki-antysmogowe-sprawdz-gdzie-mozna-je,4346399,art,t,id,tm.html

  Możesz znać nas z