fbpx
 • TCM w Polsce
 • Zupełnie odmienny od tradycyjnej moksy wygląd jej bezdymnej odmiany sprawia, że pojawia się pytanie czy moksa bezdymna w ogóle jest moksą? A może jest ona w istocie tylko kawałkiem węgla?

  Opracowany przez terapeutkę zestaw punktów znajdujących się na uchu, które stosuje się w terapii szumów usznych z zastosowaniem aurikuloterapii i ziaren Vaccaria.

  Toniki Jing należy dobierać w zależności od tego, czy mamy niedobory czy nadmiary Jing. Jak rozpoznać symptomy niedoborów lub nadmiarów? Jakie są najkorzystniejsze remedia?

  "Siły zimy stwarzają zimno w Niebiosach i wodę na Ziemi. Tworzą nerki i kości w ciele… uczucie lęku i zdolność do wyrażania jęku” - dlatego też zimą musimy zadbać odpowiednio o nasze wewnętrzne Yang, czyli ciepło.

  Terapia dietetyczna powinna być pierwszym krokiem podjętym w kierunku leczenia choroby. Dopiero kiedy ten sposób zawiedzie, należy spróbować działania lekami.

  Matka Natura obdarza nas w danym sezonie pożywieniem, które jest dla nas na ten czas najwłaściwsze. Jeśli jednak dogadzamy sobie w zimę tropikalnymi owocami, czy letnimi wychładzającymi warzywami nie służymy swojemu zdrowiu.

  Biegunka to dokuczliwa dolegliwość, której mogą towarzyszyć silne bóle brzucha, ogólne osłabienie, dreszcze lub gorączka. Najczęściej jej przyczyną są bakterie, wirusy lub stres.

  Meteopatia, czyli nadwrażliwość na zmiany czynników meteorologicznych, może dotykać nawet połowy z nas! Jak zatem meteopaci powinni przygotować się na zbliżające się, zapowiadane, gwałtowne załamania pogody?

  Refluks żołądka to uciążliwa dolegliwość, która dotyka wiele osób, a nieleczona może doprowadzić do zapalenia przełyku, krtani lub oskrzeli. Na szczęście jednym ze sposobów na radzenie sobie z nią jest moksoterapia.

  Możesz znać nas z