Najciekawszy newsletter o Medycynie Chińskiej!
- Dołącz do grona naszych czytelników.
- Śledź nasze artykuły, filmy i polecane akcesoria TCM.
Bańki kosmetyczne wykonane z miękkiego silikonu, używane są przede wszystkim do masażu kosmetycznego twarzy, jednak sprawdzają się również jako element wspomagający przy masażu leczniczym w przypadku obrzęku limfatycznego twarzy. Bańki są bezpieczne a podczas ich stosowania nie ma potrzeby używania ognia, jak ma to miejsce w przypadku tradycyjnych szklanych baniek. Masaż bańką jest masażem próżniowym, swoje działanie opiera na podciśnieniu, a dzięki elastycznej strukturze podczas masażu samemu można regulować stopień zasysania bańki na skórze. Do masażu twarzy wykorzystuje się bańki o wysokości 8 cm, średnicy wewnętrznej 2 cm – przeznaczone do masażu całej twarzy i szyi oraz bańki o wysokości 5 cm, średnicy wewnętrznej 0,7 cm przeznaczone do masażu delikatnej skóry wokół ust i oczu.
Masaż bańką poprawia kondycję naczyń włosowatych, redukuje zmarszczki, zwiększa wchłanianie kosmetyków co daje podwójny efekt odżywienia skóry. Poprawia krążenie, przepływ limfy i płynu śródmiąższowego. Masaż próżniowy pomaga wyeliminować zjawisko stagnacji w skórze, intensyfikuje procesy metaboliczne i pobudza „oddech” skóry. Dzięki masażowi skóra staje się elastyczna, bardziej odporna na działanie czynników zewnętrznych, zwiększa się aktywność skurczowa mięśni twarzy, poprawia się napięcie i elastyczność skóry. Wystarczy raz w tygodniu stosować piętnastominutowy masaż, aby skóra odzyskała blask i jędrność.
Masaż mogą stosować osoby w każdym wieku, które chcą odżywić skórę, zredukować zmarszczki, poprawić napięcie i elastyczność cery. Bańki są wygodne w użyciu, wykonane z miękkiego silikonu, dzięki czemu masaż łatwo wykonać samemu w domu. Ważna jest jednak metodyka wykonania masażu, źle wykonany może zaszkodzić zarówno skórze jak i mięśniom, a nieprawidłowy kierunek masażu może doprowadzić do tego, że zalegające w układzie limfatycznym toksyny nie zostaną usunięte, tylko odprowadzone w inne miejsca twarzy.
–gorączka nieznanego pochodzenia
–choroby nowotworowe i zakaźne
–padaczka, zespół odstawienia alkoholu czy narkotyków
–stwardnienie rozsiane (SM) w okresie nowego rzutu choroby
–przerwanie ciągłości i stany zapalne skóry (włączając w to siniaki i obrzęki niewiadomego pochodzenia)
–hemofilia
–cera naczyniowa
–niewydolność krążenia (np. zapalenie żył i żylaki), a także nadciśnienie tętnicze, wady serca i choroby serca
–miesiączka
–ciąża
Najciekawszy newsletter o Medycynie Chińskiej!