Żołądek 36 (St 36) – punkt długowieczności medycyny chińskiej
Żołądek 36 (St 36) to jeden z punktów, który możemy samodzielnie ogrzewać moksą. Uważany jest on za punkt zdrowia i długowieczności, wspierający witalność i ogólną odporność organizmu.
Zastosowanie akupunktury i moksy w zespole jelita nadwrażliwego
Akupunktura i moksybucja mogą w skuteczny sposób niwelować objawy i dolegliwości u osób cierpiących na zespół jelita nadwrażliwego.
Moksa Smoka – najlepszy sposób na wzmocnienie Yang
Szczególną formą moksoterapii jest tak zwana „Moksa Smoka”, która bardzo intensywnie oddziałuje na nasze Yang. Zabieg najlepiej jest przeprowadzać latem - między 15 lipca a 15 sierpnia.
Medycyna Chińska w walce z koronawirusem
Jak Medycyna Chińska może nam pomóc w walce z epidemią koronawirusa? Co na ten temat mają do powiedzenia chińscy lekarze specjalizujący się w TCM?
Kiedy nie moksować? Przeciwwskazania dla moksoterapii
W jakich sytuacjach nie powinno się stosować moksy, lub kiedy należy udać się do profesjonalisty by taki zabiegł wykonał? Jakie są medyczne przeciwwskazania dla moksoterapii?
Moksa starożytny cud
„Ta metoda jest tak prosta, że aż zbyt łatwa, przez co wydaje się kłamstwem” tak mówił o moksoterapii japoński lekarz Shima- taro Hara, który stosując moksę codziennie dożył wieku 108 lat.
Historia medycyny chińskiej i akupunktury
Tradycyjna medycyna chińska to system wiedzy medycznej, który liczy sobie przeszło trzy tysiące lat. Jakie są jej początki? Kto, według legend, jako pierwszy odkrył akupunkturę?
Działanie moksy według Medycyny Zachodniej
W jaki sposób działa moksa? Skąd biorą się jej lecznicze właściwości? Czy można opisać jej działanie z punktu widzenia nauki i medycyny zachodniej?
Lampa TDP – uzdrawiająca moc ziemi i słońca
Leczenie za pomocą ciepła to, obok akupunktury, jedna z najbogatszych dziedzin tradycyjnej medycyny chińskiej. Obok moksoterapii, na leczeniu ciepłem opiera się także terapia lampą mineralną TDP.