fbpx
 • TCM w Polsce
 • masaż wałkiem jadeitowym

  Jak tak naprawdę działa jadeitowy roller?

  Jadeitowe rollery w kosmetologii używane były jeszcze przed naszą erą, a od kilku miesięcy cieszą się niezwykłą popularnością także wśród współczesnych. Niektórzy okrzyknęli je mianem urodowego hitu sezonu, magicznym lekarstwem na cienie pod oczami i poranną opuchliznę. Trzeba im przyznać, że są pięknym akcesorium, które przypomina wymyślną biżuterię. Wygląd to tylko początek, nie oddaje on bowiem niesamowitych korzyści jakie przynosi masaż takim cudem.

  Wałeczek jadeitowy będzie doskonałym uzupełnieniem domowych zabiegów urodowych. Stosowany przed nałożeniem na skórę kosmetyków pielęgnacyjnych, pozwoli na lepsze wchłanianie produktów i zapewni oczyszczenie skóry z toksyn, przesuwając je do węzłów chłonnych przyśpieszając wydalenie z organizmu. Taki drenaż limfatyczny nie tylko sprawi, że nasza skóra będzie wyglądać lepiej, ale masując przewody limfatyczne przyczyniamy się do poprawy ogólnego stanu organizmu. To właśnie dzięki udrażnianiu tych przewodów jesteśmy w stanie pozbyć się obrzęków i opuchlizny.

  Aby osiągnąć dobre efekty, istotna jest regularność. Najlepiej, żebyśmy wykonywali zabieg 1-2 razy w tygodniu. Wtedy możemy poznać jego moc, ponieważ efekty się kumulują. Zabieg wykonany raz nie zmieni za dużo w wyglądzie naszej skóry, ale zabieg wykonywany regularnie przed dłuższy okres może zdziałać cuda.

  Wałeczki występują w różnych formach, najbardziej popularną jest wałek z dwoma końcówkami – jedną mniejszą i drugą większą. Większa głowica masująca będzie nam służyć do masażu czoła i policzków, idealnie nadaje się również do szyi. Mniejsza głowica sprawdzi się w masażu górnej wargi, w okolicach oczu oraz przy nosie.

  W masażu twarzy wałeczkiem jadeitowym postępuje się podobnie, jak w przypadku masażu gua sha – jeżeli jeszcze go nie znasz, polecam mój artykuł o masażu twarzy Gua Sha.

  Pamiętaj, żeby ucisk wałeczkiem nie był za mocny, masz delikatnie przesuwać nim po skórze, nie naciągając jej, ale jednocześnie rób to na tyle mocno, żeby powodować ruch w naczyniach pod nią się znajdujących. Jeżeli Twoja skóra lubi uczucie chłodu, przed zabiegiem włóż wałeczek do lodówki.

  W zabiegu istotny jest ruch wałka – najczęściej od środka twarzy, do węzłów chłonnych znajdujących się przed uszami, a także przy obojczykach i pod pachami.

  wałki jadeitowe, wałek jadeitowy, roller jadeitowy

  Zabieg masażu twarzy wałkiem jadeitowym

  Przy każdym zabiegu pamiętaj żeby:

  • skóra twarzy i szyi była oczyszczona
  • nie używaj mocnego nacisku
  • twarz jest delikatna, a skóra łatwo się rozciąga poruszając zastoje limfy z twarzy drenujemy ją poprzez prawy i lewy przewód limfatyczny – ich ujście znajduje się pomiędzy obojczykami, a ruch prowadzić się będzie sprzed ucha, za ucho, wzdłuż szyi, do obojczyków
  • każdy ruch powtarzaj 3-5 razy na każdym masowanym obszarze, za wyjątkiem czoła – tu możesz wykonać dwa razy więcej ruchów
   zwykle ruchy wyznaczają kości i zagłębienia twarzy, wczuj się w ruch i spróbuj ocenić co jest dla Ciebie najlepsze

  Poniżej przygotowaliśmy dla was grafikę pokazującą jak wykonać masaż wałeczkiem, jeśli spotykasz się z tego typu zabiegiem po raz pierwszy, polecam Ci przeczytać cały poradnik, krok po kroku. Oczyść skórę, przygotuj wałeczek i do dzieła!

  Krok 1. Czoło

  Zacznij od punktu znajdującego się między brwiami – zwanego trzecim okiem – poruszaj się w górę, aż do linii włosów. Następnie wykonuj ruch nad brwiami od środka czoła, aż do skroni. Przesuń się wyżej i powtórz ruch, postępuj tak aż do linii włosów.

  Krok 2. Okolice oczu

  Używając mniejszej głowicy, rolluj ją po obszarze znajdującym się poniżej linii brwi, a nad oczami. Wykonując ruch opieraj się na górnej kości oczodołu przy brwiach.
  Masując obszar pod oczami poruszaj się delikatnie i powoli tam, gdzie zwykle pojawiają się worki lub cienie. Zawsze zaczynaj od okolic nosa, a kończ przy skroniach. Wyobraź sobie, że poruszasz nagromadzoną limfę od środka twarzy, aż do skroni.

  Krok 3. Nos

  Oprzyj rolkę wałka na krawędzi nosa w miejscu, gdzie zaczynają się brwi. Ruchem w dół przesuń go do czubka nosa. Powtórz ruch po drugiej stronie.

  Krok 4. Policzki

  Poruszaj się od środka twarzy – nosa, przez policzek, w górę do obszaru węzłów chłonnych znajdujących się przed uchem. Powtórz ruch w lini poniżej.

  Krok 5. Okolice ust

  Używając mniejszej głowicy okrąż usta, próbując przetransportować limfę do węzłów chłonnych znajdujących się przed uchem. Wałeczka możesz również użyć do „rozprasowywania” zmarszczek pojawiających się w tej okolicy.

  Krok 6. Podbródek i dolna szczęka

  Przesuń wałeczek od środka podbródka do małżowiny usznej zaczynając od obszaru tuż pod dolną wargą. Przesuń się trochę niżej i powtórz ruch. Wymasuj też miękką część znajdującą się pod podbródkiem zaczynając od jego środka, aż do tyłu ucha. Niech poprowadzi Cię linia szczęki.

  Krok 7. Szyja

  Przeprowadzając masaż nie zapominaj o szyi! Zaczynając od jej środka wykonuj ruch w dół do obojczyków, a następnie przesuń się o kawałek i powtórz ruch.

  Krok 8. Ruch na zakończenie

  Za każdym razem zapewnij sobie odpowiedni drenaż limfatyczny. Pozbądź się w tym ruchu całej limfy, którą poruszyłaś. Wykonaj ruch ze środka czoła, do linii włosów, a następnie przez skronie, wzdłuż linii włosów za ucho, a następnie w dół do obojczyków.

  Mały wałeczek może nam również posłużyć jako „żelazko do zmarszczek”. Możemy spróbować rozmasowywać nim bruzdę nosowo-wargową – pomasuj nim bruzdę ok 10-15 razy jeżdżąc w tę i z powrotem. Jeśli Twoim utrapieniem są kurze łapki przy oczach, roller również przychodzi ci na pomoc. Zacznij masaż przesuwając wałek w górę i dół zmarszczek przesuwając się od oka, do skroni, a następnie poziomo po skórze, wzdłóż linii od oka do skroni. „Lwia zmarszczka” również nie ucieknie naszemu wałeczkowi, rozmasuj ją wzdłuż i poprzek, prawda, że taki masaż relaksuje?

  Jeśli instrukcja słowna to dla Ciebie za mało, polecam Ci nasz filmik o gua sha, na którym prezentuję zarówno masaż wałeczkiem, jak i płytką jadeitową.

  jadeitowy roller wałek

  Przeciwwskazania do masażu twarzy wałeczkiem

  Pamiętajcie, żeby nie stosować wałeczka na uszkodzoną skórę, uszkodzone żyły, pieprzyki, przecięcia, siniaki, rozległe zmiany trądzikowe, trądzik różowaty, mocno naczynkową skórę. Rezultaty zabiegów są zależne od wieku, konstytucji, typu skóry i przebytych chorób. Pod żadnym pozorem zabieg nie powinien sprawiać bólu. Zaczynaj masaż delikatnie, obserwując zachowanie skóry i postępuj uważnie. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości skonsultuj się z terapeutą. Artykuł ten pod żadnym względem nie jest substytutem porady lekarskiej lub leczeniem określonych stanów chorobowych.

  Częstym zabiegiem, który przyśpiesza zamykanie się porów jest pryskanie twarzy zimną wodą, jeśli ktoś nie przepada za taką formą roller jadeitowy wyciągnięty z lodówki będzie doskonałym zamiennikiem. Pamiętaj, że roller powinno się trzymać w lodówce, nigdy w zamrażarce!

  Autorzy

  Ola Strauss Zakochana w dalekowschodnich systemach myślenia, pasjonatka chińskiej kuchni i zdrowego stylu życia. Uwielbia podróżować i nie boi się nowych wyzwań.

  Najciekawszy newsletter o Medycynie Chińskiej!

  • Dołącz do grona naszych czytelników.
  • Śledź nasze artykuły, filmy i polecane akcesoria TCM.

  Derma rollery do mezoterapii zmarszczek, rozstępów i blizn

  derma roller, mezoterapia, wałeczek do twearzy

  Jadeitowe wałki do twarzy

  wałki do twarzy, wałeczki do twarzy, jadeitowe

  Piękna twarz naturalnie. Wpływ żywienia na kondycję skóry (e-book)

  Piękna twarz naturalnie, e-book

  Odmładzająca Joga twarzy (kurs online)

  e-kurs, joga twarzy

  Profesjonalny masaż próżniowy twarzy (kurs online)

  e-kurs, masaż próżniowy twarzy, masaż twarzy bańkami, masaż twarzy

  Liftingujący automasaż twarzy (kurs online)

  e-kurs, automasaż twarzy, masaż twarzy

  Kosmetologia w medycynie chińskiej (kurs online)

  e-kurs, kosmetologia chińska, kosmetologia w medycynie chińskiej, kosmetologia TCM, kurs online

  Możesz znać nas z