fbpx
 • TCM w Polsce
 • Akupunktura ma specjalne zalety w łagodzeniu bólu migrenowego. Ten artykuł przedstawia najczęściej stosowane punkty akupunkturowe na migrenę.

  Skrwawianie to starożytna, orientalna metoda terapeutyczna, która polega na upuszczaniu kilku kropli krwi z punktu akupunkturowego. To także jedna z najstarszych technik akupunktury.

  Moja przygoda z medycyną chińską zaczęła się od akupunktury. Na początku lat 90. pójście do gabinetu medycyny alternatywnej nie było zbyt popularne. Jednak moja rodzina miała otwarte umysły i kierowała mnie zarówno do lekarzy medycyny Zachodu, [...]

  Akupunktura i moksybucja mogą w skuteczny sposób niwelować objawy i dolegliwości u osób cierpiących na zespół jelita nadwrażliwego.

  Elektroakupunktura jest połączeniem zabiegu akupunkturowego z oddziaływaniem prądem elektrycznym na organizm, zgodnie z założeniami teoretycznymi medycyny chińskiej.

  Jak Medycyna Chińska może nam pomóc w walce z epidemią koronawirusa? Co na ten temat mają do powiedzenia chińscy lekarze specjalizujący się w TCM?

  Akupunktura dr Tana to technika, w której kluczowym elementem jest zdiagnozowanie chorego meridianu. Można tego dokonać poprzez palpację lub przez określenie problematycznych grup mięśniowych.

  Rozwój galwanometru, mikroskopu i tomografii komputerowej pozwolił na nowo przyjrzeć się punktom akupunkturowym z punktu widzenia zachodniej nauki. To co udało się odkryć zaskoczyło naukowców.

  Shonishin to bezinwazyjna metoda akupunktury pediatrycznej stworzona z myślą o terapii najmłodszych pacjentów. Jej twórcy wiedzieli, że organizm dziecka jest zupełnie inny od organizmu dorosłego.

  Możesz znać nas z