fbpx
 • TCM w Polsce
 • Lato to wyjątkowo paskudny czas na chorowanie. Pomocą w tym okresie może być chińska receptura ziołowa Yin Qiao Jie Du Wan - „Chłód porannej mgły”.

  Huo Xiang Zheng Qi Wan to mieszanka ziołowa, przydatna szczególnie w czasie wakacji, która może pomóc nam, kiedy padniemy ofiarą „klątwy faraona”.

  Tradycyjna chińska receptura ziołowa Bi Min Gan Wan, może nieść ulgę w przypadku osób narażonych na alergie, które TCM określa jak stan ogólnej nierównowagi energetycznej.

  Jeśli nadmierna aktywność umysłowa męczy, powoduje zaburzenia koncentracji, niepokój i rozdrażnienie, a sen wymyka się spod kontroli wsparciem może okazać się klasyczna receptura Tradycyjnej Medycyny Chińskiej - Gui Pi Wan.

  Czy joga i tradycyjna medycyna chińska łączą się? Mi z łatwością przychodzi znaleźć połączenia między TCM, teorią Yin Yang i praktyką jogi!

  Obrzęki limfatyczne wokół kostek i łydek według Tradycyjnej Medycyny Chińskiej są spowodowane Zastojem Krwi i Wilgotnego Ciepła. Poznaj zioła, które pomogą sobie z nimi radzić.

  Aż 20% badań naukowych prowadzonych nad chińską recepturą ziołową Xiao Yao San bada jej zastosowanie w terapii zaburzeń związanych z depresją.

  Pojawia się coraz więcej spekulacji czy olejki eteryczne faktycznie są w stanie pomóc w sytuacjach obniżonego nastroju, a nawet depresji.

  Bańki bezogniowe do stawiania nie wymagają użycia ognia. Poznaj różne ich rodzaje, dowiedz się w jaki sposób prosto i efektywnie z nich korzystać i poznaj ich zalety.

  Na pewno część z Was kojarzy różnobarwne plastry naklejane na barki, kolana lub inne części ciała. Okazało się, że mają one także kosmetyczne zastosowanie. Tejpy aplikowane na twarzy poprawiają jej owal, spłycają zmarszczki, a także redukują [...]

  Skrwawianie to starożytna, orientalna metoda terapeutyczna, która polega na upuszczaniu kilku kropli krwi z punktu akupunkturowego. To także jedna z najstarszych technik akupunktury.

  Możesz znać nas z