fbpx
 • TCM w Polsce
 • Żołądek 36 (St 36) to jeden z punktów, który możemy samodzielnie ogrzewać moksą. Uważany jest on za punkt zdrowia i długowieczności, wspierający witalność i ogólną odporność organizmu.

  Akupunktura i moksybucja mogą w skuteczny sposób niwelować objawy i dolegliwości u osób cierpiących na zespół jelita nadwrażliwego.

  Szczególną formą moksoterapii jest tak zwana „Moksa Smoka”, która bardzo intensywnie oddziałuje na nasze Yang. Zabieg najlepiej jest przeprowadzać latem - między 15 lipca a 15 sierpnia.

  Jak Medycyna Chińska może nam pomóc w walce z epidemią koronawirusa? Co na ten temat mają do powiedzenia chińscy lekarze specjalizujący się w TCM?

  W jakich sytuacjach nie powinno się stosować moksy, lub kiedy należy udać się do profesjonalisty by taki zabiegł wykonał? Jakie są medyczne przeciwwskazania dla moksoterapii?

  „Ta metoda jest tak prosta, że aż zbyt łatwa, przez co wydaje się kłamstwem” tak mówił o moksoterapii japoński lekarz Shima- taro Hara, który stosując moksę codziennie dożył wieku 108 lat.

  Zupełnie odmienny od tradycyjnej moksy wygląd jej bezdymnej odmiany sprawia, że pojawia się pytanie czy moksa bezdymna w ogóle jest moksą? A może jest ona w istocie tylko kawałkiem węgla?

  Biegunka to dokuczliwa dolegliwość, której mogą towarzyszyć silne bóle brzucha, ogólne osłabienie, dreszcze lub gorączka. Najczęściej jej przyczyną są bakterie, wirusy lub stres.

  Meteopatia, czyli nadwrażliwość na zmiany czynników meteorologicznych, może dotykać nawet połowy z nas! Jak zatem meteopaci powinni przygotować się na zbliżające się, zapowiadane, gwałtowne załamania pogody?

  Możesz znać nas z