fbpx
 • TCM w Polsce
 • W jakich sytuacjach nie powinno się stosować moksy, lub kiedy należy udać się do profesjonalisty by taki zabiegł wykonał? Jakie są medyczne przeciwwskazania dla moksoterapii?

  „Ta metoda jest tak prosta, że aż zbyt łatwa, przez co wydaje się kłamstwem” tak mówił o moksoterapii japoński lekarz Shima- taro Hara, który stosując moksę codziennie dożył wieku 108 lat.

  Zupełnie odmienny od tradycyjnej moksy wygląd jej bezdymnej odmiany sprawia, że pojawia się pytanie czy moksa bezdymna w ogóle jest moksą? A może jest ona w istocie tylko kawałkiem węgla?

  Biegunka to dokuczliwa dolegliwość, której mogą towarzyszyć silne bóle brzucha, ogólne osłabienie, dreszcze lub gorączka. Najczęściej jej przyczyną są bakterie, wirusy lub stres.

  Meteopatia, czyli nadwrażliwość na zmiany czynników meteorologicznych, może dotykać nawet połowy z nas! Jak zatem meteopaci powinni przygotować się na zbliżające się, zapowiadane, gwałtowne załamania pogody?

  Refluks żołądka to uciążliwa dolegliwość, która dotyka wiele osób, a nieleczona może doprowadzić do zapalenia przełyku, krtani lub oskrzeli. Na szczęście jednym ze sposobów na radzenie sobie z nią jest moksoterapia.

  Bezsenność to uciążliwy problem, który rocznie dotyka średnio 20-50% całej populacji, a jej występowanie staje się coraz częstsze wraz z wiekiem. Bezsenność może wiązać się z różnymi problemami ze snem. Jaki sobie z nią poradzić?

  Tradycyjna medycyna chińska to system wiedzy medycznej, który liczy sobie przeszło trzy tysiące lat. Jakie są jej początki? Kto, według legend, jako pierwszy odkrył akupunkturę?

  Moksoterapia od wieków stosowana jest do tonifikacji i oczyszczania przepływu Qi. W jaki sposób działa moksa? Skąd biorą się jej lecznicze właściwości? Czy można opisać jej działanie z punktu widzenia nauki i medycyny zachodniej?

  FreshMail.pl