• TCM w Polsce
 • Acerola to maleńki czerwony owoc, który zawiera nawet o 65 razy więcej witaminy C niż inne owoce cytrusowe, dzięki czemu ma skuteczne działanie antyoksydacyjne i antymutagenne.

  Tai Chi to wywodzący się bezpośrednio ze sztuk walki system gimnastyki medytacyjnej lub zdrowotnej. Regularne ćwiczenia mają przynieść wyciszenie i spokój oraz poprawić stan zdrowia.

  Prowadzone współcześnie badania wskazują na to, że Shiitake ma działanie przeciwutleniające (antyoksydacyjne) i przeciwzapalne dzięki czemu chroni organizm przed rozwojem poważnych chorób.

  Akupunktura dostosowana do rozpoznanego u pacjenta wzorca jest skuteczną i bezpieczną formą terapii, gdyż jest adresowana na przyczynę, która wywołuje u danego pacjenta nadmierną masę ciała.

  Najbliższym chińskim odpowiednikiem Święta Zmarłych jest święto Qingmingjie, silnie związane z kultem przodków. Qingmingjie oznacza dosłownie „Święto Czyste i Jasne” lub też „Dzień Czystej Jasności”.

  Tradycyjna Chińska Medycyna istniejące problemy nadwagi i otyłości rozpatruje indywidualnie w przypadku każdego pacjenta, gdyż mogą mieć one różne przyczyny i podłoże.

  Kurkuma oprócz tego, że stanowi aromatyczną przyprawę jest również cieszącą się wieloma właściwościami leczniczymi rośliną stosowaną w zielarstwie i medycynie tradycyjnej.

  Nie tylko Medycyna Chińska, ale również zachodnia nauka interesuje się grzybem Hericium. Badania wskazują, że stymuluje on regenerację nerwów i mózgu co jest ważne w przypadku choroby Alzheimera.

  Cukrzyca to jedna z najbardziej poważnych chorób cywilizacyjnych. W Medycynie Chińskiej jedną z metod jej leczenia jest akupunktura stosowana w połączeniu z dietą, moksowaniem i akupresurą.

  FreshMail.pl