fbpx
 • TCM w Polsce
 • Jesień jest porą roku związaną z przejściem od energii Yang do energii Yin. Właśnie teraz zbieramy ostatnie plony naszych wielomiesięcznych starań i szykujemy się do nadchodzącej zimy.

  Chlorella to dobroczynna alga, która zawiera silne związki bioaktywne. Przeprowadzone w 2018 roku banie wykazało, że zawarte w niej związki mogą łagodzić silne bóle menstruacyjne.

  Należy pamiętać, że Cordyceps ma działanie przeciwzakrzepowe, które choć chroni organizm przed powstawaniem groźnych zakrzepów, ale jednocześnie może spowalniać proces gojenia się ran.

  W naszym środowisku obecne są liczne szkodliwe związki chemiczne. Naukowcy postanowili sprawdzić czy w likwidacji tych substancji pomocna może okazać się słodkowodna alga - chlorella.

  Lato stanowi szczególną porę roku pod względem komponowania posiłków. Mamy dostęp do największej ilości świeżych produktów w ciągu całego roku. Latem gotujemy lekko i szybko.

  Kurkumina jest związkiem biologicznie czynnym występującym w korzeniu kurkumy. Przedstawiamy wyniki kilku badań z ostatnich lat, mających na celu sprawdzenie jej terapeutycznych zastosowań.

  Nie tylko człowiek, ale cały świat przyrody czerpie korzyści ze zdrowotnych właściwości grzybów chińskich. Jak się okazuje grzyby Reishi, są świetnym lekarstwem także dla… pszczół!

  Maitake jest badany przez naukowców od dawna, zarówno pod względem składu, jak i efektów. W tym badaniu autorzy sprawdzali, czy Maitake wpływa również na mikroflorę jelitową.

  Poniższe badanie przeprowadzono w celu ustalenia, czy kurkumina przynosi poprawę w przypadku w zapalenia przyzębia, potocznie zwanego paradontozą (lub paradentozą).

  FreshMail.pl