• TCM w Polsce
 • Kurkumina jest związkiem biologicznie czynnym występującym w korzeniu kurkumy. Przedstawiamy wyniki kilku badań z ostatnich lat, mających na celu sprawdzenie jej terapeutycznych zastosowań.

  Nie tylko człowiek, ale cały świat przyrody czerpie korzyści ze zdrowotnych właściwości grzybów chińskich. Jak się okazuje grzyby Reishi, są świetnym lekarstwem także dla… pszczół!

  Maitake jest badany przez naukowców od dawna, zarówno pod względem składu, jak i efektów. W tym badaniu autorzy sprawdzali, czy Maitake wpływa również na mikroflorę jelitową.

  Poniższe badanie przeprowadzono w celu ustalenia, czy kurkumina przynosi poprawę w przypadku w zapalenia przyzębia, potocznie zwanego paradontozą (lub paradentozą).

  Obok wielu prozdrowotnych właściwości kurkuminy w ostatnim czasie zostało potwierdzone naukowo także je korzystne działanie w przypadku dolegliwości serca.

  Woda jest podstawowym składnikiem budulcowym naszych komórek. Dlatego odpowiednie nawodnienie jest niezbędnym elementem prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu.

  Sen, który stanowi 1/3 naszego życia, wciąż kryje przed nami wiele tajemnic. Co na temat snu mówi Medycyna Chińska? Ile powinniśmy spać? W jaki sposób zapewnić higienę snu?

  Nerki kształtem przypominające fasolę, zgodnie z prawem sygnatur - cenionym w Medycynie Chińskiej, mogą być wzmacniana poprzez jedzenie fasoli - podanej np. w formie zupy fasolowej z jagnięciną.

  W Zimie gromadzimy, przechowujemy, kumulujemy zasoby – funkcjonujemy na naszych rezerwach pozyskanych podczas wiosny, lata i jesieni.

  FreshMail.pl