fbpx
 • TCM w Polsce
 • Taping kosmetyczny - tejpy na twarz

  Taping kosmetyczny – czyli o co chodzi z tejpami na twarzy?

  Taping kosmetyczny pochodzi od kinesiotapingu, czyli metody terapeutycznej, mającej zastosowanie m.in. w fizjoterapii i ortopedii. Na pewno część z Was kojarzy różnobarwne plastry naklejane na barki, kolana lub inne części ciała. Okazało się, że mają one także kosmetyczne zastosowanie. Tejpy aplikowane na twarzy poprawiają jej owal, spłycają zmarszczki, a także redukują opuchliznę. 

  Czym jest taping kosmetyczny?

  Jest to metoda terapii polegająca na znormalizowaniu napięcia powięziowego przy użyciu tejpów kosmetycznych. Aplikacja tejpów wspomaga również mikrokrążenie i odciąża układ mięśniowy, dzięki czemu skóra odzyskuje blask oraz napięcie. Taping może wspomóc również w łagodzeniu obrzęków czy obniżeniu widoczności zmarszczek.

  Taping kosmetyczny świetnie sprawdza się w połączeniu z zabiegiem facemodelingu. Najczęściej takie połączenie obejmuje intensywny masaż twarzy, szyi i dekoltu (np. gua sha czy Kobido) wraz z tejpowaniem twarzy jako ostatni krok zabiegu. 

  Jakie efekty przynosi tejpowanie twarzy?

  Taping twarzy jest obecnie jedną z popularniejszych nieinwazyjnych metod walki o zdrową i piękną skórę. Nic dziwnego, mięśnie na twarzy nie różnią się wiele od pozostałych mięśni naszego ciała. Regularnie ćwiczone i masowane potrafią zmienić wiele w naszym wyglądzie, oczywiście na lepsze 🙂 

  Jakie efekty możesz osiągnąć tejpowaniem twarzy?

  • Znormalizowanie napięcia powięziowego, (jest to bardzo przydatne w przypadku bruksizmu)
  • Wzmocnienie mięśni,
  • Poprawę mikrokrążenia krwi i limfy,
  • Redukcję opuchlizny,
  • Poprawę owalu twarzy,
  • Naturalny lifting. 

  Osiągnięcie pożądanego efektu jest związane z dobraniem odpowiedniej metody tejpowania twarzy, szyi i dekoltu. 

  Jakie tejpy do tapingu kosmetycznego twarzy wybrać?

  Na rynku do wyboru jest wiele taśm do kinesiotapingu, jednak w przypadku tapingu twarzy należy wybierać tejpy najwyższej jakości. Bardzo ważnym aspektem jest zwrócenie uwagi na materiał, z jakich są wykonane. Najlepiej, aby to były naturalne, „oddychające” materiały takie jak bawełna. 

  W TCMsklep dostępne są różne taśmy do kinesiotapingu. Najlepszym wyborem do tapingu twarzy będą tejpy kosmetyczne Facemodeling PRO z serii SAFARI. To świetnej jakości taśmy stworzone do delikatnych zabiegów na skórze twarzy, takich jak taping kosmetyczny.

  Tejpy Facemodeling PRO są wykonane w 95% z naturalnej bawełny i w 5% z delikatnego włókna spandex. Dzięki temu taśma łatwo przepuszcza powietrze, umożliwiając skórze „oddychanie”, z drugiej zaś strony posiada dużą wytrzymałość i elastyczność. Zastosowany w nich klej jest hipoalergiczny, więc nie powinien powodować uczuleń (zalecamy wykonać próbę alergiczną na nadgarstku przed użyciem tejpów). 

  Aplikacja tejpów kosmetycznych – wskazówki

  1. Aplikuj tejpy na oczyszczoną oraz suchą skórę.
  2. Odmierz potrzebną ilość taśmy, wytnij odpowiedni kształt i zaokrąglij rogi na końcach każdego plastra.
  3. Odklej papier zabezpieczający i naklej na skórę, naciągając zgodnie z potrzebami stosowanej aplikacji.
  4. Pocieraj kilka sekund, aby utrwalić.
  5. Aplikacje taśmowe w obszarze twarzy, szyi czy dekoltu pozostaw na skórze do 3h, jeżeli nie wystąpi podrażnienie możesz swobodnie wydłużyć ten czas do 6-8h.
  6. Przed aplikacją wykonaj test na uczulenie – przyklej fragment taśmy np. na nadgarstku.

  Jak usunąć tejpy kosmetyczne? 

  Taśmę najlepiej usunąć poprzez rolowanie, zgodnie z kierunkiem wzrostu włosów. Jeśli masz wrażliwą cerę, polecamy dla ułatwienia użyć olejku, który rozpuści klej i pozwoli na delikatne ściągnięcie tejpów. Pamiętaj, że gwałtowne ich zrywanie może podrażnić skórę.

  Autorzy

  TCMblog Autorski artykuł TCMblog. Jeśli chcesz opublikować swój artykuł na naszym blogu lub dołączyć do grona autorów TCMblog zapraszamy do kontaktu na adres e-mail: kontakt@tcmblog.pl.

  Najciekawszy newsletter o Medycynie Chińskiej!

  • Dołącz do grona naszych czytelników.
  • Śledź nasze artykuły, filmy i polecane akcesoria TCM.

  Tejpy do tapingu kosmetycznego - Taśma Facemodeling PRO - Safari

  Tejp kosmetyczny

  Cure Tape Beauty - tejp kosmetologiczny

  Cure Tape Beauty - tejp kosmetologiczny

  Możesz znać nas z