fbpx
 • TCM w Polsce
 • Zjawiska w klasyfikacji Pięciu Przemian to bardzo szeroki temat ponieważ każde ze zjawisk występujących we Wszechświecie może zostać przyporządkowane jednemu z Pięciu Elementów.

  Akronimy punktów akupunkturowych umożliwiają zapisywanie poszczególnych punktów w skróconej formie. Dowiedz się co oznaczają te skróty i jak je odczytywać.

  Zaburzenia Żołądka w medycynie chińskiej mają swoje źródło w jego specyficznej funkcji. Żołądek ma tendencję do tworzenia syndromów osłabienia Yin oraz zaburzeń wynikających z Suchości i Gorąca.

  Żołądek w medycynie chińskiej wymieniany jest jako jeden z najważniejszych obiegów czynnościowych w organizmie człowieka. Pełni on kluczową rolę produkując Qi pourodzeniowe.

  Serce jest najsilniej związane z utrzymywaniem równowagi emocjonalnej oraz odpowiednimi reakcjami na bodźce zewnętrzne, przez co jest podatne na różne zaburzenia i syndromy chorobowe.

  Medycyna chińska ma wiele interesujących rzeczy do powiedzenia na temat towarzyszących nam każdego dnia, pięciu podstawowych emocji w kontekście choroby i zdrowia.

  Akupunktura może być pomocna w odbudowie uszkodzenia bariery jelitowej poprzez regulację układów nerwowego i endokrynnego oraz wyciszanie stanów zapalnych.

  Nerki często określane są jako „korzeń życia”. Yin i Yang Nerek są ze sobą ściśle powiązane i nawzajem na siebie oddziałują, dlatego często niedobór jednego wpływa na niedobór drugiego.

  Jak rzekł Konfucjusz: „Podróż tysiąca mil zaczyna się od jednego kroku”. Zadbaj o stopy, którymi go postawisz!

  Możesz znać nas z