fbpx
 • TCM w Polsce
 • Mian Xiang czyli „Czytanie z twarzy” to starożytna forma sztuki wywodzące się ze Wschodu. Mówi się, że ujawnia nie tylko charakter człowieka, ale także jego dolegliwości chorobowe.

  Potrójny Ogrzewacz, w języku chińskim San Jiao (三焦), to jeden z najtrudniejszych do zrozumienia narządów w koncepcji Zang Fu. Niemniej jednak jego funkcje są bardzo ważne dla działania organizmu.

  Chiński Nowy Rok w 2022 jest określany Rokiem Tygrysa. Zacznie okres, który dla wielu może okazać się zarówno wyzwaniem, jak i szansą. Dowiedz się, co on oznacza dla Ciebie!

  Zjawiska w klasyfikacji Pięciu Przemian to bardzo szeroki temat ponieważ każde ze zjawisk występujących we Wszechświecie może zostać przyporządkowane jednemu z Pięciu Elementów.

  Akronimy punktów akupunkturowych umożliwiają zapisywanie poszczególnych punktów w skróconej formie. Dowiedz się co oznaczają te skróty i jak je odczytywać.

  Zaburzenia Żołądka w medycynie chińskiej mają swoje źródło w jego specyficznej funkcji. Żołądek ma tendencję do tworzenia syndromów osłabienia Yin oraz zaburzeń wynikających z Suchości i Gorąca.

  Żołądek w medycynie chińskiej wymieniany jest jako jeden z najważniejszych obiegów czynnościowych w organizmie człowieka. Pełni on kluczową rolę produkując Qi pourodzeniowe.

  Serce jest najsilniej związane z utrzymywaniem równowagi emocjonalnej oraz odpowiednimi reakcjami na bodźce zewnętrzne, przez co jest podatne na różne zaburzenia i syndromy chorobowe.

  Medycyna chińska ma wiele interesujących rzeczy do powiedzenia na temat towarzyszących nam każdego dnia, pięciu podstawowych emocji w kontekście choroby i zdrowia.

  Możesz znać nas z