fbpx
 • TCM w Polsce
 • Igła Kwiat Śliwy

  Igła Kwiat Śliwy to wyposażony w krótkie igły młoteczek do zabiegów akupunktury. Młoteczek nazywany jest także Igłą Siedmiu Gwiazd ponieważ na jego obuchu znajduje się siedem równomiernie rozłożonych stalowych igieł. Trzonek młoteczka wykonany jest z wytrzymałego i jednocześnie elastycznego plastiku, dzięki czemu swobodnie się wygina umożliwiając szybkie ostukiwanie.

  Na jakiej zasadzie działa Kwiat Śliwy?

  Delikatne ostukiwanie skóry Kwiatem Śliwy powoduje stymulację podskórnego układu krwionośnego. Zabieg na określonych fragmentach skóry pozwala regulować przepływ energii Qi przez wszystkich dwanaście meridian. Odblokowanie zastojów energii i przywrócenie harmonijnego przepływu Qi przez ciało pacjenta wspomaga naturalne zdolności regeneracyjne organizmu. Wykonując zabieg terapeuta ostukuje ciało wzdłuż linii meridian by w ten sposób udrożnić przepływ energii.

  Igły znajdujące się na młoteczku są stosunkowo tępe i nie powinny przebijać skóry, ani powodować krwawienia, niemniej jednak Kwiat Śliwy należy używać w delikatny sposób. Wykonując zabiegi z użyciem Kwiatu Śliwy ważne jest aby nie ostukiwać miejsc krwawiących, uszkodzonych lub podrażnionych.

  igła kwiat śliwy
  igły kwiat śliwy

  Terapia na ból głowy

  Igła Siedmiu Gwiazd często wykorzystywana jest w zabiegach mających na celu przyniesienie ulgi w przypadku dokuczliwych bólów głowy.

  Aby wykonać taki zabieg ostukiwanie należy rozpocząć od punktu akupunkturowego Ex-Hn 3, znajdującego się pomiędzy brwiami (patrz punkt 1. na załączonym obrazku) i kontynuować ostukiwanie, wzdłuż linii środkowej czoła, przez czubek głowy, aż do punktu Gv 14 na karku, cały czas wzdłuż jednej, prostej linii.

  Następnie należy zacząć ostukiwanie w rogu czoła klika centymetrów od granicy włosów, od punktu St 8 (patrz punkt 2. na załączonym obrazku) i stąd kontynuować ostukiwanie wzdłuż boku głowy i szyi, kończąc na klatce piersiowej, na punkcie Bl 12. W ten sposób zabieg wykonuje się po obu stronach głowy.

  Kolejnym punktem, od którego należy zacząć jest punkt Ex-HN 5, znajdujący się na skroni, tuż od strony oka i na jego wysokości (patrz punkt 3. na załączonym obrazku) i kontynuować wzdłuż małżowiny usznej, aż do punktu Sj 17 znajdującego się poniżej ucha. W przypadku tych punktów, podobnie jak wcześniej, zabieg wykonuje się po obydwu stronach głowy.

  Ostatnim punktem od, którego zaczynamy terapię jest punkt Gv 24 znajdujący się na szycie czoła, pośrodku, na krawędzi linii włosów (patrz punkt 4. na załączonym obrazku). Rozpoczynając od niego wykonujemy ostukiwanie w kierunku boków głowy – najpierw od punktu środkowego w jedną stronę, a następnie od punktu środkowego w drugą, w obydwu przypadkach kończąc na punkcie akupunkturowym Gb 8.

  Każdą z powyższych linii powinniśmy ostukiwać trzykrotnie, nie więcej niż raz dziennie.

  igła kwiat śliwy, terapia, punkty akupunkturowe

  Terapia stymulująca odrastanie włosów

  Igła Kwiat Śliwy wykorzystywana jest w tradycyjnej medycynie chińskiej jako sposób na pobudzanie odrastania włosów, w miejscach, w których są przerzedzone lub nadmiernie wypadają.

  W tym celu należy delikatnie ostukiwać głowę wzdłuż linii włosów i nad czołem i na jej czubku, skupiając się na miejscach, na których pojawia się utrata włosów. Każde takie miejsce należy ostukiwać przez około 30 sekund.

  Aby zabieg zaczął przynosić efekty terapeuci radzą, aby wykonywać go regularnie, powtarzając go codziennie przez okres kilku miesięcy.

  Higiena zabiegu

  Jeśli stosujemy Kwiat Śliwy w gabinecie, wykonując zabiegi dla różnych pacjentów, powinniśmy go wymieniać po każdym takim zabiegu. Jeżeli jednak stosujemy go na własny użytek, wówczas jeśli chcemy możemy odkażać go po zakończeniu ostukiwania. Najlepiej jest w tym celu wykorzystać spirytus medyczny, którym przemyjemy obuch młoteczka. W tym celu możemy również stosować wrzątek.

  Autorzy

  TCMblog Autorski artykuł TCMblog. Jeśli chcesz opublikować swój artykuł na naszym blogu lub dołączyć do grona autorów TCMblog zapraszamy do kontaktu na adres e-mail: kontakt@tcmblog.pl.

  Najciekawszy newsletter o Medycynie Chińskiej!

  • Dołącz do grona naszych czytelników.
  • Śledź nasze artykuły, filmy i polecane akcesoria TCM.

  Młoteczek akupunkturowy - "Kwiat Śliwy" - Jednostronny

  igła kwiat śliwy, młoteczek akupunkturowy, młotek do akupunktury

  Młoteczek akupunkturowy - "Kwiat Śliwy" - Dwustronny

  igła kwiat śliwy, młoteczek akupunkturowy, młotek do akupunktury

  Młoteczek akupunkturowy - "Kwiat Śliwy" - Zestaw z wymiennymi końcówkami

  igła kwiat śliwy, młoteczek akupunkturowy, młotek do akupunktury

  Możesz znać nas z